Haber ve Duyurular
Haber
2.05.2019
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKNOLOJİ TEMELLİ GİRİŞİMCİLİK PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Genç Gelişim Derneği işbirliğiyle oluşturulan proje ABD Büyük Elçiliği küçük hibe programı tarafından desteklenen Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girişimcilik Projesi çalışmaları devam ediyor. 18-22 Mart tarihlerinde Darıca Elite Otel'de düzenlenen yüzyüze eğitim programı sonrası değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Girişimcilerin projelerinin gidişatları değerlendirildi ve izleyecekleri yollar için yönlendirmeler yapıldı.
İlginizi Çekebilecek Duyuru ve Haberler
TÜBITAK Marmara Teknokent olarak, Yücel Boru Fen Lisesi’nde gerçeklestirdigimiz organizasyonla Doç. Dr. Oytun ERBAS’i ögrencilerle bulusturduk.
Haber
TÜBITAK Marmara Teknokent, girisimcilerin yenilikçi is fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan 1512 Teknogirisim Sermaye Destegi Programi kapsaminda Uygulayici Kurulus olarak girisimcilik projelerini kabul etmektedir. Programin ilk asamasi kapsaminda girisimcilerin is fikirlerinin toplanmasi, degerlendirilmesi, seçilen is fikirlerinin is planina dönüstürülmesi sürecinde girisimcilerin egitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenmesi, is fikirlerinin dogrulanmasi ve 1. asama sonunda girisimcinin TÜBITAK’a sunacagi is plani önerilerini uygun bulma gibi islevlerin yerine getirilmesinden ise BIGG Uygulayici Kurulusu olarak TÜBITAK Marmara Teknokent sorumludur. BIGGBEST projesi kapsaminda TÜBITAK Marmara Teknokent olarak sagladigimiz desteklerle girisimcilik fikirlerinin ulusal ve uluslararasi platformlarda sürdürülebilir basariyi yakalamalari hedeflenmektedir. BIGGBEST projesine basvuru yapmak ve girisimcilik fikirlerinizi hayata geçirebilmek için www.biggbest.com adresini ziyaret ederek kayit olmaniz gerekmektedir.
Duyuru
30 Nisan 2019 tarihinde Kamu Üniversite Sanayi Is Birliginde Patentin Rolü konulu Patent Haftasi Etkinligi gerçeklestirilmistir.
Haber
Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girisimcilik Projesi degerlendirme toplantisi gerçeklestirildi.
Haber
Tübitak Marmara Teknokent Facebook Sayfası
2.779