Haber ve Duyurular
Haber
9.05.2019
PATENT HAFTASI ETKİNLİĞİ
30.04.2019 tarihinde akademisyen, kamu görevlileri, sektör temsilcileri, iş adamları ve uzmanların katılımıyla gerçekleşen Patent Haftası panelinde TÜBİTAK Marmara Teknokent Yönetim Kurulu başkanı ve Genel Müdürü Sayın Mehmet Ali OKUR, Gebze Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Hasan Tahsin TUĞRUL, Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adem CEYLAN, Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın İlhan AYDIN, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Nilgün FIĞLALI , Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Arif Çağdaş AYDINOĞLU ve Adres Patent Genel Müdürü Sayın Cumhur AKBULUT Katılım göstererek Patentin Sanayi ve Konumdaki Önemini Vurgulamışlardır. Patent Konusunda tecbüreli özellikle Sanayinin içerisinde yer alan Ford, Kordsa ve Ravago firma temsilicleri patent süreçleri hakkında tecrübe paylaşımında bulunmuşlardır. Teknoloji Sanayi İl Müdürü Sayın İlhan Aydın’ın Moderatörlüğünde panelistlerin konuşması başlamıştır. İlk Panelist Adres Patent Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali ÇAVUŞOĞLU Ar-Ge Merkezlerin Patent Performanslarının arttırılması konusuyla panele başlamıştır. Gün geçtikçe değerlenen Ar-ge Merkezlerinin Patent farkındalığının artırılarak ortak çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulamıştır. Ardından Gebze Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve KÜSİ il temsilcisi Doç. Dr. Fikret YILDIZ Kamu-Üniversite Sanayi İş birliğinde Patentin önemi konusunda konuşmuştur. Ford otomotiv Sanayi Ekip Lideri Dr. Feyza GÖKALİLER ticari faaliyetlere patentin katkıları konusunda ilerleyerek kendi patentlerin ticarileşme sürecindeki tecrübelerinden bahsetmiştir. En son Panelist İnovasyon Danışmanı Yüksek Müh. Barkın ARAK Kamudan Sanayiye Teknoloji Transferinde Patentin rolü konusunun üzerinde durarak mevcut durumu değerlendirmiştir. Program sonunda panelistlere ve plaketleri takdim edilmiştir.
İlginizi Çekebilecek Duyuru ve Haberler
TÜBITAK Marmara Teknokent olarak, Yücel Boru Fen Lisesi’nde gerçeklestirdigimiz organizasyonla Doç. Dr. Oytun ERBAS’i ögrencilerle bulusturduk.
Haber
TÜBITAK Marmara Teknokent, girisimcilerin yenilikçi is fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan 1512 Teknogirisim Sermaye Destegi Programi kapsaminda Uygulayici Kurulus olarak girisimcilik projelerini kabul etmektedir. Programin ilk asamasi kapsaminda girisimcilerin is fikirlerinin toplanmasi, degerlendirilmesi, seçilen is fikirlerinin is planina dönüstürülmesi sürecinde girisimcilerin egitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenmesi, is fikirlerinin dogrulanmasi ve 1. asama sonunda girisimcinin TÜBITAK’a sunacagi is plani önerilerini uygun bulma gibi islevlerin yerine getirilmesinden ise BIGG Uygulayici Kurulusu olarak TÜBITAK Marmara Teknokent sorumludur. BIGGBEST projesi kapsaminda TÜBITAK Marmara Teknokent olarak sagladigimiz desteklerle girisimcilik fikirlerinin ulusal ve uluslararasi platformlarda sürdürülebilir basariyi yakalamalari hedeflenmektedir. BIGGBEST projesine basvuru yapmak ve girisimcilik fikirlerinizi hayata geçirebilmek için www.biggbest.com adresini ziyaret ederek kayit olmaniz gerekmektedir.
Duyuru
30 Nisan 2019 tarihinde Kamu Üniversite Sanayi Is Birliginde Patentin Rolü konulu Patent Haftasi Etkinligi gerçeklestirilmistir.
Haber
Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girisimcilik Projesi degerlendirme toplantisi gerçeklestirildi.
Haber
Tübitak Marmara Teknokent Facebook Sayfası
2.779