Haber ve Duyurular
Haber
15.05.2019
Yetenek, Beyin ve Başarı - Bilim Adamı Yetiştirme Konulu Söyleşi
TÜBİTAK Marmara Teknokent olarak, Yücel Boru Fen Lisesi ve Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz organizasyonla Doç. Dr. Oytun ERBAŞ’ı öğrencilerle buluşturduk. Doç. Dr. ERBAŞ, ‘Yetenek, Beyin ve Başarı-Bilim Adamı Yetiştirme’ isimli söyleşide öğrencilere başarının sırrından bahsetti. Oldukça samimi ve keyifli bir ortamda gerçekleşen söyleşiyi TÜBİTAK Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Mehmet Ali OKUR, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener DOĞAN, Yücel Boru Fen Lisesi Müdürü İsmail BOĞA, okul öğretmenleri ve öğrenciler takip etti. Öğrencilere deney yapmaktan asla çekinmemeleri gerektiğini söyleyen ERBAŞ, “Bu dünyada bir iz bırakmak istiyorsanız bir şeyler yapmalısınız” dedi. Öğrencilere “Geç olmadan bir yerden başlayın” diyen Doç. Dr. ERBAŞ, “Her zaman özgün olun, bir işte profesyonelleşmek için o işle 10 bin saat uğraşmalısınız” açıklamasında bulundu. Program ERBAŞ’ın konuşmasının ardından soru cevapla devam etti. Etkinlik sonunda OKUR, DOĞAN ve BOĞA, Doç. Dr. Oytun ERBAŞ’a çiçek takdiminde bulundu.
İlginizi Çekebilecek Duyuru ve Haberler
TÜBITAK Marmara Teknokent olarak, Yücel Boru Fen Lisesi’nde gerçeklestirdigimiz organizasyonla Doç. Dr. Oytun ERBAS’i ögrencilerle bulusturduk.
Haber
TÜBITAK Marmara Teknokent, girisimcilerin yenilikçi is fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan 1512 Teknogirisim Sermaye Destegi Programi kapsaminda Uygulayici Kurulus olarak girisimcilik projelerini kabul etmektedir. Programin ilk asamasi kapsaminda girisimcilerin is fikirlerinin toplanmasi, degerlendirilmesi, seçilen is fikirlerinin is planina dönüstürülmesi sürecinde girisimcilerin egitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenmesi, is fikirlerinin dogrulanmasi ve 1. asama sonunda girisimcinin TÜBITAK’a sunacagi is plani önerilerini uygun bulma gibi islevlerin yerine getirilmesinden ise BIGG Uygulayici Kurulusu olarak TÜBITAK Marmara Teknokent sorumludur. BIGGBEST projesi kapsaminda TÜBITAK Marmara Teknokent olarak sagladigimiz desteklerle girisimcilik fikirlerinin ulusal ve uluslararasi platformlarda sürdürülebilir basariyi yakalamalari hedeflenmektedir. BIGGBEST projesine basvuru yapmak ve girisimcilik fikirlerinizi hayata geçirebilmek için www.biggbest.com adresini ziyaret ederek kayit olmaniz gerekmektedir.
Duyuru
30 Nisan 2019 tarihinde Kamu Üniversite Sanayi Is Birliginde Patentin Rolü konulu Patent Haftasi Etkinligi gerçeklestirilmistir.
Haber
Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girisimcilik Projesi degerlendirme toplantisi gerçeklestirildi.
Haber
Tübitak Marmara Teknokent Facebook Sayfası
2.779