Haber ve Duyurular
15.05.2019
Yetenek, Beyin ve Başarı - Bilim Adamı Yetiştirme Konulu Söyleşi
TÜBITAK Marmara Teknokent olarak, Yücel Boru Fen Lisesi’nde gerçeklestirdigimiz organizasyonla Doç. Dr. Oytun ERBAS’i ögrencilerle bulusturduk.
1
Haber
3.05.2019
2019 BİGGBEST BAŞVURULARI BAŞLADI
TÜBITAK Marmara Teknokent, girisimcilerin yenilikçi is fikirlerinin hayata geçirilmesini amaçlayan 1512 Teknogirisim Sermaye Destegi Programi kapsaminda Uygulayici Kurulus olarak girisimcilik projelerini kabul etmektedir. Programin ilk asamasi kapsaminda girisimcilerin is fikirlerinin toplanmasi, degerlendirilmesi, seçilen is fikirlerinin is planina dönüstürülmesi sürecinde girisimcilerin egitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenmesi, is fikirlerinin dogrulanmasi ve 1. asama sonunda girisimcinin TÜBITAK’a sunacagi is plani önerilerini uygun bulma gibi islevlerin yerine getirilmesinden ise BIGG Uygulayici Kurulusu olarak TÜBITAK Marmara Teknokent sorumludur. BIGGBEST projesi kapsaminda TÜBITAK Marmara Teknokent olarak sagladigimiz desteklerle girisimcilik fikirlerinin ulusal ve uluslararasi platformlarda sürdürülebilir basariyi yakalamalari hedeflenmektedir. BIGGBEST projesine basvuru yapmak ve girisimcilik fikirlerinizi hayata geçirebilmek için www.biggbest.com adresini ziyaret ederek kayit olmaniz gerekmektedir.
45
Duyuru
9.05.2019
PATENT HAFTASI ETKİNLİĞİ
30 Nisan 2019 tarihinde Kamu Üniversite Sanayi Is Birliginde Patentin Rolü konulu Patent Haftasi Etkinligi gerçeklestirilmistir.
32
Haber
2.05.2019
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKNOLOJİ TEMELLİ GİRİŞİMCİLİK PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girisimcilik Projesi degerlendirme toplantisi gerçeklestirildi.
25
Haber
2.05.2019
ÇALIŞTAY TOPLANTISI
5
Haber